Studia Magisterskie

Zarządzanie produktami chemicznymi i ich utylizacją

Podstawowym celem procesu kształcenia na realizowanej na studiach I stopnia, a następnie poszerzonej na studiach II stopnia specjalności zarządzanie produktami chemicznymi i ich utylizacją jest przekazanie studentom wiedzy oraz zdobycie przez nich praktycznych umiejętności w zakresie zarządzania, składowania i utylizacji niebezpiecznych materiałów chemicznych. Ponadto studenci zapoznani zostaną z zagrożeniami związanymi z oddziaływaniem niebezpiecznych związków chemicznych na organizm człowieka oraz środowisko naturalne, a także sposobami monitorowania tych zagrożeń. Jednocześnie poznają podstawowe systemy zarządzania kryzysowego oraz zasady współdziałania służb mundurowych i organów administracji państwowej w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu obywateli. Ze względu na praktyczny profil studiów część zajęć będzie mogła odbywać się w modułach ćwiczeniowych we współpracy z Politechniką Warszawską, Polską Akademią Nauk oraz Grupą Ratownictwa Chemicznego JRG 6. Po ukończeniu studiów studenci będą specjalistami w zarządzaniu i logistyce związanej z szeroko pojętą wiedzą na temat prawidłowego zabezpieczenia i utylizacji produktów chemicznymi.

Przedmioty specjalistyczne:

– Toksykologia wybranych produktów chemicznych.
– Nowoczesne metody produkcji i utylizacji materiałów niebezpiecznych i toksycznych.
– Sposoby postępowania w przypadku skażenia substancjami niebezpiecznymi i toksycznymi.
– Kontrola i nadzór nad prawidłowym zarządzaniem i ewidencją produktów chemicznych.

• Jedno z najniższych czesnych w Warszawie
  • Magisterskie niestacjonarne (zaoczne) - 1.990 zł za semestr
  • Magisterskie stacjonarne (dzienne) - 2.199 zł za semestr
  • Ilość Semestrów - 4
  • Liczba punktów ECTS - 122

RAMOWY PROGRAM STUDIÓW I STOPNIA

GRAFIK ORAZ PLAN ZAJĘĆ

REKRUTACJA NA STUDIA

PRZEDMIOTY TWORZĄCE SPECJALNOŚĆ

Nazwa przedmiotuPunkty ECTS
Zarządzanie składowaniem niebezpiecznych produktów chemicznych i jego monitoring3
Zasady bezpiecznego składowania niebezpiecznych produktów chemicznych3
Regulacje prawne dotyczące składowania i utylizacji niebezpiecznych materiałów3
Utylizacja, recykling i odzysk odpadów3
Razem specjalność12
studia licencjackie zarzadzanie

Wszystkich zainteresowanych naszą ofertą studiów wyższych zapraszamy do kontaktu.