Kariera

Biuro Karier

absolvent

Proszę o kliknięcie bezpośrednio na podane powyżej  logo programu „Absolvent.pl”  aby zapoznać się z  aktualnymi ofertami pracy, stażami i doradztwem zawodowym.

Aby znaleźć pracę przez Absolvent.pl:

1. Zarejestruj się na www.absolvent.pl

2. Stwórz swój profil zawodowy

3. Odpowiadaj na oferty pracy i daj się znaleźć pracodawcy!

O nas

Strona Biura Karier została stworzona dla studentów, absolwentów WSZ-SW w celu pomocy w kształtowaniu i rozwijaniu kariery zawodowej. Teraz ty możesz skorzystać z jej usług. Zachęcamy też do działalności na rzecz wspólnoty studenckiej zarówno w Biurze Karier jak i Samorządzie Studenckim.

Absolvent.pl – kariera studenta i absolwenta

Absolvent.pl to pierwszy w Polsce serwis rekrutacyjny dla studentów i absolwentów. W nowatorski sposób pomaga w znalezieniu pracy, praktyk i staży. Użytkownik serwisu rejestruje się i zakłada profil zawodowy, dzięki któremu może dostać propozycję pracy. Profil zawodowy zawiera szczegółowy życiorys, zdjęcie, wideoprezentację, preferencje w stosunku do pracodawcy, oraz wiele dodatkowych informacji. Dzięki temu, firma przeprowadzająca rekrutację, może lepiej poznać i wybrać kandydatów. Użytkownicy Absolvent.pl oprócz funkcjonowania w bazie kandydatów, mogą w sposób tradycyjny aplikować na oferty zamieszczane przez pracodawców. Są o nich informowani zarówno na tablicy ogłoszeń w swoim profilu, jak i poprzez otrzymywany drogą mailową job alert.

Serwis Absolvent.pl to również baza wiedzy odnośnie pracodawców, rynku pracy i procesu rekrutacyjnego. W dziale Centrum Kariery zamieszczamy przydatne artykuły, oraz prowadzimy kalendarium wydarzeń istotnych dla młodych profesjonalistów. Hasłem naszego portalu jest: daj się znaleźć!

Odwracamy proces rekrutacyjny o 180 stopni na Twoją korzyść – to Pracodawcy szukają Ciebie!

Na stronie Biura Karier zamieszczane będą tylko oferty pracy i praktyk bezpośrednio przekierowywane na naszą Uczelnię.

Ruszył największy ogólnopolski program płatnych staży.  Od 15 marca studenci i absolwenci Warszawskiej Szkoły Zarządzania – Szkoły Wyższej w Warszawie mogą zgłaszać się na staże w ramach 18. edycji Programu Kariera organizowanego przez Polską Radę Biznesu.

OFERTY PRACY (Kliknij, aby pobrać)

OFERTY PRAKTYK (Kliknij, aby pobrać)

 informacje o rynku pracy w województwie mazowieckim – linki do:

aktualnych raportów dotyczące bezrobotnych będący w szczególnej sytuacji na rynku pracy
województwa mazowieckiego
obserwatorium.mazowsze.pl

do biuletynu Mazowieckiego Obserwatorium Rynku Pracy nr 4/2020: wupwarszawa.praca.gov.pl

do biuletynu Mazowieckiego Obserwatorium Rynku Pracy nr 5/2020: wupwarszawa.praca.gov.pl

do broszury informacyjnej „Elastyczne formy zatrudnienia. Informator”

do broszury informacyjnej „Pierwsze kroki w biznesie. Przewodnik dla początkującego przedsiębiorcy”

Kurs ENREAC-HEI_ ulotka

Kreuj obraz zawodowy – zrób profesjonalne zdjęcie do CV!
W związku z rozpoczęciem akcji: “Kreuj obraz zawodowy. Profesjonalne Zdjęcia do CV – Bezpłatne Udostępnienie Inteligentnego Kreatora Zdjęć do CV w celu podwyższenia konkurencyjności kandydata na rynku pracy” pod honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii, serwisy Passport-Photo.Online oraz PhotoAiD.com przygotowały bezpłatne narzędzie umożliwiające stworzenie profesjonalnego zdjęcia na potrzeby CV.
Passport Photo Online i PhotoAiD to platformy, które wykorzystując sztuczną inteligencję pozwalają na łatwe przygotowanie fotografii dokumentowej, na przykład: zdjęcia do paszportu, wizy, dowodu osobistego czy prawa jazdy. Jednak możliwość serwisów na tym się nie kończy! Dzięki generatorowi zdjęć można również stworzyć idealną fotografię do CV.
Zdjęcie w CV może przydać się tym, którzy właśnie myślą o zmianie pracy, ale także osobom, które po prostu chcą odświeżyć swój życiorys. Fotografia w CV ma swoje reguły i czasem niepoprawne zdjęcie może bardziej zaszkodzić niż zwiększyć szanse na znalezienie pracy. Dlatego tak istotne jest, żeby stworzyć poprawne zdjęcie biznesowe i wykreować swój profesjonalny obraz zawodowy!
Choć restrykcyjne zasady w kwestii zdjęcia do CV – jak na przykład w przypadku zdjęć paszportowych lub do dowodu osobistego – nie istnieją to warto zwrócić uwagę na pewne standardy dotyczące zdjęć, jeżeli zależy nam na zdobyciu nowej pracy. W Passport-photo.online stworzyliśmy narzędzia ułatwiające przygotowanie profesjonalnego zdjęcia do CV, a także zdjęcia profilowego do serwisów kariery typu LinkedIn – mówi Tomasz
Młodzki. Kiedy aplikujemy o pracę, w której wymagany jest kontakt z klientem to smutne, czarno-białe
zdjęcie nie będzie się dobrze prezentować. Ważne, aby wyglądać pogodnie i schludnie. Warto delikatnie się uśmiechać. Na zdjęciach do CV jest to jak najbardziej wskazane, w odróżnieniu do zdjęć do oficjalnych dokumentów, gdzie uśmiech zwykle jest zabroniony. Badania dowodzą, że wybierając spośród dwóch identycznych twarzy, które różnią się jedynie wyrazem, ludzie preferują twarz uśmiechniętą. W Polsce zdjęcia w CV są bardzo popularne, co wiąże się z tym, że czasami pracodawcy odrzucają CV bez fotografii. Z czego to wynika? Rekruterzy przeglądają setki aplikacji dziennie. Zdarza się, że często CV zostaje odrzucane tylko dlatego, że wizualnie nie przykuwa uwagi. Poszukiwanie pracy często odbywa się online. Na wielu portalach istnieje opcja dodania zdjęcia profilowego, które jest widoczne dla pracodawców i rekruterów. Warto skorzystać z tej możliwości i dodać właściwe zdjęcie, na przykład na portal LinkedIn. Samo zdjęcie na
LinkedIn czy w innej witrynie to już swego rodzaju Twoja marka osobista. Warto wziąć to pod uwagę przy kreowaniu swojej biznesowej tożsamości. Według danych platformy LinkedIn, profile bez zdjęć są otwierane rzadziej, a zaproszenia od osób bez zdjęć nie są akceptowane przez 93% użytkowników! Czy to wystarczy byś
spróbował wykonać właściwe zdjęcie biznesowe? Warto skorzystać z akcji, która została objęta honorowym patronatem przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii. Bezpłatne korzystanie z kreatora zdjęć można zacząć już od 1 czerwca 2021 roku, a zakończenie akcji przewidziane jest na 30 września 2021 roku.
Kreator jest dostępny na poniższych stronach:
Kreator zdjęcia do LinkedIn:
https://passport-photo.online/pl/zdjecie-linkedin
Kreator zdjęcia do CV:
https://passport-photo.online/pl/zdjecia-do-cv

 

Elżbieta Woźniakowska
Koordynator ds. Biura Karier

Call Now ButtonZadzwoń
Беларуская мова简体中文EnglishLietuvių kalbaPolskiРусскийSlovenčinaУкраїнська
Zmień wielkość czcionki
Włącz kontrast