Kariera

Biuro Karier

O nas

Strona Biura Karier została stworzona dla studentów, absolwentów WSZ-SW w celu pomocy w kształtowaniu i rozwijaniu kariery zawodowej. Teraz ty możesz skorzystać z jej usług. Zachęcamy też do działalności na rzecz wspólnoty studenckiej zarówno w Biurze Karier jak i Samorządzie Studenckim.

Na stronie Biura Karier zamieszczane będą tylko oferty pracy i praktyk bezpośrednio przekierowywane na naszą Uczelnię.

URZĄD PRACY w Warszawie

Informacje o rynku pracy w województwie mazowieckim – linki:

do informacji kwartalnej o rynku pracy w województwie mazowieckim za I kwartał 2022 r.

https://wupwarszawa.praca.gov.pl/documents/47726/16901816/MRP_01_22/e0ba1a7e-7be6-4e0b-8fea-b2d32771c636?t=1646305611024

do informacji kwartalnej o rynku pracy w województwie mazowieckim za II kwartał 2022 r.

https://wupwarszawa.praca.gov.pl/documents/47726/16901816/MRP_02_2022/0f9e2819-4746-4d0a-81f4-16e19397d4e0?t=1654255273845

do informacji kwartalnej o rynku pracy w województwie mazowieckim za III kwartał 2022 r.

https://wupwarszawa.praca.gov.pl/documents/47726/16901816/MRP_03_2022/0ffce30c-69b8-4ad1-b8cd-2f9289a0823c?t=1662113593945

do informacji kwartalnej o rynku pracy w województwie mazowieckim za IV kwartał 2022 r.
https://wupwarszawa.praca.gov.pl/documents/47726/16901816/MRP_04_2022/44874601-d6d3-4acf-bb09-5dcc901f6df2?t=1671438335850

OFERTY PRACY (Kliknij, aby pobrać)

OFERTY PRAKTYK (Kliknij, aby pobrać)

Odwracamy proces rekrutacyjny o 180 stopni na Twoją korzyść – to Pracodawcy szukają Ciebie!

Absolvent.pl – kariera studenta i absolwenta

absolvent

Proszę o kliknięcie bezpośrednio na podane powyżej  logo programu „Absolvent.pl”  aby zapoznać się z  aktualnymi ofertami pracy, stażami i doradztwem zawodowym.

Aby znaleźć pracę przez Absolvent.pl:

1. Zarejestruj się na www.absolvent.pl

2. Stwórz swój profil zawodowy

3. Odpowiadaj na oferty pracy i daj się znaleźć pracodawcy!

Absolvent.pl to pierwszy w Polsce serwis rekrutacyjny dla studentów i absolwentów. W nowatorski sposób pomaga w znalezieniu pracy, praktyk i staży. Użytkownik serwisu rejestruje się i zakłada profil zawodowy, dzięki któremu może dostać propozycję pracy. Profil zawodowy zawiera szczegółowy życiorys, zdjęcie, wideoprezentację, preferencje w stosunku do pracodawcy, oraz wiele dodatkowych informacji. Dzięki temu, firma przeprowadzająca rekrutację, może lepiej poznać i wybrać kandydatów. Użytkownicy Absolvent.pl oprócz funkcjonowania w bazie kandydatów, mogą w sposób tradycyjny aplikować na oferty zamieszczane przez pracodawców. Są o nich informowani zarówno na tablicy ogłoszeń w swoim profilu, jak i poprzez otrzymywany drogą mailową job alert.

Serwis Absolvent.pl to również baza wiedzy odnośnie pracodawców, rynku pracy i procesu rekrutacyjnego. W dziale Centrum Kariery zamieszczamy przydatne artykuły, oraz prowadzimy kalendarium wydarzeń istotnych dla młodych profesjonalistów. Hasłem naszego portalu jest: daj się znaleźć!

Kreuj obraz zawodowy – zrób profesjonalne zdjęcie do CV!

W związku z rozpoczęciem akcji: “Kreuj obraz zawodowy. Profesjonalne Zdjęcia do CV – Bezpłatne Udostępnienie Inteligentnego Kreatora Zdjęć do CV w celu podwyższenia konkurencyjności kandydata na rynku pracy” pod honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii, serwisy Passport-Photo.Online oraz PhotoAiD.com przygotowały bezpłatne narzędzie umożliwiające stworzenie profesjonalnego zdjęcia na potrzeby CV.
Passport Photo Online i PhotoAiD to platformy, które wykorzystując sztuczną inteligencję pozwalają na łatwe przygotowanie fotografii dokumentowej, na przykład: zdjęcia do paszportu, wizy, dowodu osobistego czy prawa jazdy. Jednak możliwość serwisów na tym się nie kończy! Dzięki generatorowi zdjęć można również stworzyć idealną fotografię do CV.
Zdjęcie w CV może przydać się tym, którzy właśnie myślą o zmianie pracy, ale także osobom, które po prostu chcą odświeżyć swój życiorys. Fotografia w CV ma swoje reguły i czasem niepoprawne zdjęcie może bardziej zaszkodzić niż zwiększyć szanse na znalezienie pracy. Dlatego tak istotne jest, żeby stworzyć poprawne zdjęcie biznesowe i wykreować swój profesjonalny obraz zawodowy!
Choć restrykcyjne zasady w kwestii zdjęcia do CV – jak na przykład w przypadku zdjęć paszportowych lub do dowodu osobistego – nie istnieją to warto zwrócić uwagę na pewne standardy dotyczące zdjęć, jeżeli zależy nam na zdobyciu nowej pracy. W Passport-photo.online stworzyliśmy narzędzia ułatwiające przygotowanie profesjonalnego zdjęcia do CV, a także zdjęcia profilowego do serwisów kariery typu LinkedIn – mówi Tomasz
Młodzki. Kiedy aplikujemy o pracę, w której wymagany jest kontakt z klientem to smutne, czarno-białe
zdjęcie nie będzie się dobrze prezentować. Ważne, aby wyglądać pogodnie i schludnie. Warto delikatnie się uśmiechać. Na zdjęciach do CV jest to jak najbardziej wskazane, w odróżnieniu do zdjęć do oficjalnych dokumentów, gdzie uśmiech zwykle jest zabroniony. Badania dowodzą, że wybierając spośród dwóch identycznych twarzy, które różnią się jedynie wyrazem, ludzie preferują twarz uśmiechniętą. W Polsce zdjęcia w CV są bardzo popularne, co wiąże się z tym, że czasami pracodawcy odrzucają CV bez fotografii. Z czego to wynika? Rekruterzy przeglądają setki aplikacji dziennie. Zdarza się, że często CV zostaje odrzucane tylko dlatego, że wizualnie nie przykuwa uwagi. Poszukiwanie pracy często odbywa się online. Na wielu portalach istnieje opcja dodania zdjęcia profilowego, które jest widoczne dla pracodawców i rekruterów. Warto skorzystać z tej możliwości i dodać właściwe zdjęcie, na przykład na portal LinkedIn. Samo zdjęcie na
LinkedIn czy w innej witrynie to już swego rodzaju Twoja marka osobista. Warto wziąć to pod uwagę przy kreowaniu swojej biznesowej tożsamości. Według danych platformy LinkedIn, profile bez zdjęć są otwierane rzadziej, a zaproszenia od osób bez zdjęć nie są akceptowane przez 93% użytkowników! 

mgr Elżbieta Woźniakowska
Koordynator ds. Biura Karier

BUKI konkurs

Kurs online ENREAC-HEI

Studencie! Absolwencie!

Skorzystaj z darmowego kursu online ENREAC-HEI! Rozwiń swoje Umiejętności Badawcze
i Umiejętności w zakresie Otwartej Nauki! Kurs dostępny jest poprzez platformę internetową i zawiera:

  • materiały teoretyczne
  • zadania (pisemne / wideo)
  • quizy przed i po realizacji każdego modułu
  • fora dyskusyjne
    Po zakończeniu kursu otrzymasz certyfikat poświadczający zdobytą wiedzę i nowe umiejętności!

Profesorze! Nauczycielu!

Wykorzystaj nasz kurs do pracy z uczniami! Kurs zapewni Ci źródło różnorodnych materiałów – w pełni bezpłatnych! Otrzymasz także dostęp do Podręcznika trenera zawierającego wskazówki dotyczące prowadzenia szkolenia w formule mieszanej oraz dodatkowe zadania sprawdzające wiedzę uczniów!

LINK DO PLATFORMY:
online.eurosc.eu/moodle/login/index.php
KURS DOSTĘPNY W JĘZYKU:
polskim, angielskim, włoskim, bułgarskim, greckim i portugalskim
ZAREJESTRUJ SIĘ! WYBIERZ TREŚCI ODPOWIEDNIE DLA SIEBIE LUB ZREALIZUJ CAŁY KURS!
www.enreachei-project.eu/index.php/pl
www.facebook.com/ENREACHEI/
Kontakt:
Fundacja „OIC Poland” w Lublinie
e-mail: anna.bartosiewicz@oic.lublin.pl

ULOTKA: Kurs ENREAC-HEI

mgr Elżbieta Woźniakowska
Koordynator ds. Biura Karier

Szanowni Studenci

Zapraszamy do Programu Polskiej Rady Biznesu, który informuje o płatnych staży wakacyjnych w 30 renomowanych polskich i międzynarodowych firmach w różnorodnych branżach.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.programkariera.pl i na portalach Linkedin, Facebook i Instagram

Zapraszam

mgr Elżbieta Woźniakowska

Ruszył największy ogólnopolski program płatnych staży.  Od 15 marca studenci i absolwenci Warszawskiej Szkoły Zarządzania – Szkoły Wyższej w Warszawie mogą zgłaszać się na staże w ramach 18. edycji Programu Kariera organizowanego przez Polską Radę Biznesu.

Zadzwoń