Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt.„Optymalny model cyberbezpieczeństwa dla Polski i koordynacja służb”

1 1

Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt.„OPTYMALNY MODEL CYBERBEZPIECZEŃSTWA DLA POLSKI I KOORDYNACJA SŁUŻB” (THE MODEL OF CYBERSECURITY FOR POLAND. THE COORDINATION OF THE SECURITY AGENCIES)

W dniu 25 czerwca 2019 r. w siedzibie WSZ-SW odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. „Optymalny model cyberbezpieczeństwa dla Polski i koordynacja służb” (The model of cybersecurity for Poland. The coordination of the security agencies). Organizatorami Konferencji byli  Warszawska Szkoła Zarządzania-Szkoła Wyższa i Europejski Instytut Cyber Inteligence.

Celem konferencji była  analiza cyberbezpieczeństwa w obszarach zarządzania, nowych technologii, stosunków międzynarodowych i bezpieczeństwa. W konferencji wzięli udział   naukowcy,  przedstawiciele administracji publicznej oraz innych instytucji zainteresowanych problematyką cyberbezpieczeństwa.

Konferencja miała charakter interdyscyplinarny.  Na jej  program  złożyły  się trzy panele technologiczne i panel naukowy. Tematami paneli były:

I panel: Czy Polska wybrała właściwy model cyberbezpieczeństwa

II panel: Koordynacja służb bezpieczeństwa

III panel: Cyberbezpieczny obrót celny po brexicie.