Konferencja Naukowa pt. „Skuteczne zarządzanie w obrocie towarowym- cło, VAT, Akcyza

Trade & Customs Compliance Conference oraz Warszawska Szkoła Zarządzania – Szkoła Wyższa zorganizowały otwartą debatę na temat aktualnych rozwiązań prawnych i biznesowych w obsłudze międzynarodowego obrotu towarowego. Jest to temat niezwykle istotny w ramach zachodzących przeobrażeń w zakresie obsługi celnej, w szczególności na rynku e-commerce oraz w kontekście Brexitu.

Trade & Customs Compliance Conference jest cyklicznym projektem mającym na celu integrację środowiska świata nauki i praktyki, ekspertów z uczelni, biznesu i administracji. Formuła konferencji pozwala na wspólną dyskusję, bezpośrednie przekazywanie wiedzy przez najlepszych w Polsce ekspertów, wymianę informacji i doświadczeń, jako najbardziej sprawdzoną formę budowania kontaktów i szukania wspólnych optymalnych rozwiązań dla biznesu. Specjalną uwagę pierwszej, jesiennej edycji naszej konferencji, poświęciliśmy skutecznemu zarządzaniu w międzynarodowym obrocie towarowym, z uwzględnieniem zagadnień podatkowych – VAT, akcyzy oraz cła.

Nad poziomem Konferencji czuwała Rada Naukowa, której  przewodniczył prof. Wiesław Czyżowicz. Sukces konferencji zapewnili też nasi partnerzy branżowi: Krajowa Izba Gospodarcza, Polska Izba Spedycji i Logistyki, Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych, PENTACOMP Systemy Informatyczne Sp. z o.o. oraz Monitor Prawa Celnego i Podatkowego.

Odbiorcy konferencji to: kadra menadżerska w firmach zajmujących się produkcją i/lub międzynarodowym obrotem towarowym, pracownicy zespołów ds. importów/eksportów, agenci celni, logistycy, spedytorzy, branża e-commerce.

Konferencja odbyła się 17 września 2020 roku, w salach konferencyjnych siedziby Warszawskiej Szkoły Zarządzania – Szkoły Wyższej, ul. Siedmiogrodzka 3A, Warszawa oraz on-line.

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkania w gronie biznesu i nauki. Będziemy zaszczyceni, gdyby zgodzili się Państwo gościć wśród nas.

Program konferencji w załączeniu.

TCCC – materiały dla uczestników wersja elektorniczna

TCCC – ulotka informacyjna

Z poważaniem,