Spotkanie z Szefem Sztabu WP, gen. Wiesławem Kukułą w sprawie COP 2.

21 maja 2026 r. Gen. Wiesław Kukuła, Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, spotkał się z prof. Pawłem Soroką w sprawie strategicznego projektu budowy COP 2. Podczas rozmowy przedstawiono wizję nowoczesnego okręgu przemysłowego obejmującego całą Polskę, który ma stać się największym centrum przemysłowym Europy Środkowej zgodnym z ideą Przemysłu 4.0 i 5.0. W WSZ-SW 11 czerwca 2026 r. odbędzie się konferencja naukowa promująca COP 2 na którą zostali zaproszeni przedstawiciele ambasad, MON oraz naukowcy pracujący przy tym projekcie. Serdecznie zapraszamy.