WSZ-SW była gościem na Wielkiej Gali Liderów Polskiego Biznesu 2018.

W trakcie Gali, której gościem była Warszawska Szkoła Zarządzania - Szkoła Wyższa jury konkursu nagrodziło najlepszych polskich przedsiębiorców. Nagrodami Specjalnymi uhonorowano w tym roku: Wernera Hoyera, prezesa Europejskiego Banku Inwestycyjnego i profesora Normana Daviesa.

Złotymi Statuetkami uhonorowało na scenie 10 firm i ich prezesów, do nagrody nominowanych było 19 przedsiębiorstw. Diamenty do Złotych Statuetek otrzymali laureaci z lat poprzednich, którzy utrzymali bądź wzmocnili pozycje swoich firm na rynku (listy nagrodzonych w załącznikach poniżej). Gośćmi przedsiębiorców byli m.in. minister rozwoju Jerzy Kwieciński i Leszek Skiba, podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów. Uroczystość prowadzili Serafina Ogończyk-Mąkowska i Grzegorz Miśtal. Z koncertem galowym wystąpiła mezzosopranistka Małgorzata Walewska z towarzyszeniem Orkiestry Filharmoników Śląskich z Katowic pod batutą Janusza Powolnego. Mecenasem tego koncertu była firma Toyota Motor Poland Company Limited sp. z o.o.

Osoby zaangażowane w działania społeczne i wspierające ideę odpowiedzialności społecznej biznesu nagradzane są w czasie Gali Medalem Solidarności Społecznej. Medal z rąk ks. bp Piotra Jareckiego otrzymali: Fundacja Polsat (medal odebrała prezes fundacji Krystyna Aldridge-Holc); Włodzimierz Chwalba, prezes firmy Metal Union oraz Władysław Grochowski, prezes firmy Arche.

Laureatami Nagrody Specjalnej BCC zostali: Werner Hoyer, prezes Europejskiego Banku Inwestycyjnego – za wsparcie, w latach 2012-2016, polskiej gospodarki oraz przedsiębiorców kwotą ponad 25 miliardów euro kredytów, a także profesor Norman Davies – za wskazywanie Polakom drogowskazów na przyszłość badaniem historycznych sukcesów i porażek Polski.

W czasie koktajlu w foyer odbyły się m.in. aukcja dzieł sztuki BCC oraz pokaz mody Miss Egzotica. Swoją działalność zaprezentowały: Fundacja Dzieciom Zdążyć z Pomocą, Pallotyńska Fundacja Misyjna SALVATI.PL, Fundacja ITAKA, Fundacja Ocean Marzeń i Fundacja im. Feliksa Stamma.