Galeria WSZ-SW

Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach od 11.00 do 18.00.

Galeria WSZ-SW, założona z inicjatywy Rektora Uczelni profesora Henryka Sadownika, istnieje od maja 2000r. W latach 2000 - 2011 opiekowała się nią Barbara Borzym, z którą do 2004 roku współpracowała Grażyna Ostrowska. Od momentu założenia Galeria utrzymywała stały kontakt z Pracownią Malarską Jacka Bukowskiego. Plonem tej współpracy były liczne wystawy organizowane z udziałem artystów należących do Pracowni.

Począwszy od 2012r. Warszawska Szkoła Zarządzania – Szkoła Wyższa udostępniła Związkowi Polskich Artystów Malarzy i Grafików przestrzeń wystawienniczą swojej Galerii.

ZPAMiG istnieje od 1984 roku i zrzesza artystów: malarzy, grafików i rysowników  z całego kraju.

Zapraszamy na wystawę do Warszawskiej Szkoły Zarządzania - Szkoły Wyższej.

35-lecie istnienia i działalności Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików

Związek Polskich Artystów Malarzy i Grafików  powołano w 1984 roku, w efekcie decyzji rektorów: PWSSP we Wrocławiu – Stanisława Dawskiego, PWSSP w Gdańsku – Władysława Jackiewicza, ASP w Krakowie – Mieczysława Wejmana i ASP w Warszawie – prorektora Leona Michalskiego. Natomiast współzałożycielami i aktywnymi członkami ZPAMiG-u byli m. in.: Edward Dwurnik, Jerzy Duda-Gracz, Henryk Stażewski, Eugeniusz Geno Małkowski, Kiejstut Bereźnicki, Olgierd Bierwiaczonek, Włodzimierz Buczek, Edmund Burke, Kazimierz Ostrowski, Erna Rosenstein, Tadeusz Kulisiewicz, Andrzej Pietsch, Jan Wodyński, Wiesław Garboliński, Andrzej Skoczylas.

Obecna wystawa w Warszawskiej Szkole Zarządzania - Szkole Wyższej to 37 ekspozycja organizowana przez ZPAMiG w tej przestrzeni.

Z okazji 35-lecia istnienia i działalności Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików, na VI już odsłonie wystawy (związanej z albumem 35 lat ZPAMiG) przedstawiamy twórczość 31 artystów. Znajdziemy tu prace o różnorodnej tematyce, wykorzystujące bogactwo technik plastycznych, utrzymane w poetyce zarówno realistycznej jak i abstrakcje.

Autorzy prac:

Wanda Baytel, Anna Boszko, Włodzimierz Cerański, Ryszard Chojnowski, Danuta Clark, Jolanta Drozd, Ryszarda Łucja Jagielska, Agnieszka Jasionowska, Barbara Kosiak, Kajetan Kreutz-Majewski, Waldemar Kusal, Bożena Kuzio-Bilska, Elżbieta Kwiatkowska, Małgorzata Lekszycka, Regina Lipińska, Anna Łącka, Maria Macięga, Wiktoria Mikulska, Barbara Moćko, Iwona Nielubowicz, Jolanta Noga, Roma Pejda, Zofia Piotrowska, Iwona Piszczelska, Olga Prokop-Miśniakiewicz, Krystyna Rafalska, Piotr Rembieliński, Anna Rusak, Iwona Sielczak, Włodzimierz Starościak, Wiesława Wiśniewska.

Zapraszamy na wystawę Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików z okazji 35-lecia istnienia i działalności ZPAMiG-u do Warszawskiej Szkoły Zarządzania – Szkoły Wyższej.