Profesjonalny Menedżer Mikro, Małego i Średniego Przedsiębiorstwa

Uczestnicy studiów

Menedżerowie (prezesi, dyrektorzy, właściciele) mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, ale również menedżerowie dużych przedsiębiorstw zajmujących się problematyką związaną z rozwojem przedsiębiorstwa, specjaliści ds. organizacji i zarządzania, moderatorzy innowacji oraz osoby zamierzające rozpocząć działalność gospodarczą.

Efekty kształcenia

Uczestnicy Studiów podyplomowych poznają narzędzia zarządzania umożliwiające skuteczne konkurowanie w zmiennym otoczeniu, metody tworzenia strategii wzrostu        i konkurowania,  zarządzania innowacjami strategicznymi oraz rolę i zasady kształtowania kultury organizacji i motywacji pracowników w procesie długofalowego rozwoju przedsiębiorstwa.

Uczestnik Studiów nabędzie niezbędnych praktycznych umiejętności w zakresie stosowania metod i technik projektowania strategii rozwoju przedsiębiorstwa w długich horyzontach czasowych oraz rozwiązywania problemów decyzyjnych związanych           z zarządzaniem strategicznym przedsiębiorstwem.

Nabyta wiedza i umiejętności oraz kompetencje społeczne (utrwalone przez udział w planowanych w ramach studiów warsztatach) pozwoli na skuteczne samodzielne projektowanie przewag konkurencyjnych oraz wzrost i rozwój kierowanego przez siebie przedsiębiorstwa w długich horyzontach czasowych.

Studia kończą  się egzaminem ustnym.

Uczestnicy studiów, którzy zaliczą pozytywnie zaplanowane warsztaty menedżerskie otrzymają certyfikat WSZ-SW pt.: „Profesjonalny menedżer” potwierdzający zdobytą przez uczestnika wiedzę i umiejętności w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem w burzliwym otoczeniu.

Ramowy program

Studia obejmują dwa semestry. Program Studiów przewiduje 100 godzin lekcyjnych wykładów i 80 godzin lekcyjnych warsztatów menedżerskich. Zajęcia prowadzą specjaliści-praktycy poruszanych zagadnień.

Lp.

Tytuł przedmiotu

Wykłady

( ilość godzin))

( ilość godzin)

1

Strategia rozwoju województwa mazowieckiego na lata 2018-2023

2

Otoczenie biznesowe MSP województwa mazowieckiego

3

Finansowanie rozwoju MSP z środków Unii Europejskiej

3

Zarządzanie procesami i doskonalenie procesów w przedsiębiorstwie

4

Innowacje w tworzeniu przewag konkurencyjnych. Metody heurystyczne w projektowaniu nowych idei (pomysłów)

5

Ustawy o innowacyjności i ustawa o własności przemysłowej w procesie rozwoju MSP

Jakość wyrobów i usług. Norma ISO 9001

7

Zarządzanie strategiczne przedsiębiorstwem

Audyt wewnętrzny przedsiębiorstwa

9

Analiza strategiczna otoczenia przedsiębiorstwa w przedziale pięciu kolejnych lat

10

Strategie wzrostu, konkurowania i funkcjonalne. Strategiczna Karta Wyników

11

Analiza ryzyk realizacji strategii rozwojowych przedsiębiorstwa

12

Analiza finansowa planowanej strategii rozwoju przedsiębiorstwa

13

Realizacja strategii. Metody planowania i kontroli złożonych przedsięwzięć - CPM

14

Metody rozwiązywania problemów strategicznych w przedsiębiorstwie

15

Zarządzanie projektem innowacyjnym w przedsiębiorstwie

16

Systemy informatyczne w zarządzaniu przedsiębiorstwem

17

Systemy motywacyjne stymulujących postawy innowacyjne pracowników

18

Kultura przedsiębiorstwa w walce konkurencyjnej

19

Skuteczne wprowadzanie zmian w przedsiębiorstwie

Razem:

100 godz.

80 godz.

Razem:

Miejsce prowadzenia zajęć:

Zajęcia odbywać się będą w siedzibie uczelni przy ul. Siedmiogrodzkiej 3A w Warszawie średnio co dwa lub trzy tygodnie w trybie weekendowym - w soboty i niedziele (8 godzin lekcyjnych dziennie).

Czesne za studia wynosi:

1) jednorazowo w kwocie 4 400zł,

2) w 4 ratach w kwocie po 1 125 zł każda,

3) w 10 ratach miesięcznych w kwocie po 460 zł każda, płatna w terminach do 15-tego dnia każdego miesiąca(od grudnia do września włącznie).

W sprawie szczegółów prosimy o kontakt:

mgr Elżbieta Woźniakowska - Warszawska Szkoła Zarządzania – Szkoła Wyższa - tel.: 22 8623224, tel.kom.:795 990 822, e-mail: elzbieta.wozniakowska@wsz-sw.edu.pl

Do pobrania: ankieta zgłoszeniowa

Wypełnioną ankietę należy przesłać na adres:elzbieta.wozniakowska@wsz-sw.edu.pl